tel/fax 768 711 430, tel. kom.: 600 432 483Napisz do nas

Oryginalne atrakcje na wesele

Posted in: Blog
Oryginalne atrakcje na wesele

Dziś coraz częściej odchodzi się od tradycyjnej, polskiej formuły przyjęcia weselnego. Niektórzy decydują się na uroczystość w ogrodzie czy na statku. Popularnym rozwiązaniem staje się także wzbogacenie utartych, klasycznych ram nietypowymi elementami. Organizatorzy wesel prześcigają się w pomysłowości, a pary młode okazują się być coraz bardziej kreatywne!

W stronę nieba na przyjęciu weselnym

para młoda wypuszcza gołębieCiekawym pomysłem, wprowadzającym do uroczystości nutę romantyzmu i doniosłości, okazuje się być wypuszczanie, tuż po ceremonii ślubu, przez pannę młodą i pana młodego białych gołębi – ptaków symbolizujących miłość. Zaskakującą alternatywą dla tych zwierząt mogą okazać się motyle, oczywiście, gdy pogoda jest przynajmniej wiosenna. Należy tylko pamiętać, by owady zamówić z około dwumiesięcznym wyprzedzeniem.

Wydaje się, że za chwilę na stałe zagoszczą na polskich weselach fajerwerki. Pokaz sztucznych ogni nadaje przyjęciu hucznego i patetycznego charakteru. Warto pamiętać, że o petardy zadbać powinni profesjonaliści, ze względu na bezpieczeństwo uczestników zabawy. Spektakularny efekt podczas wesela uzyskamy puszczając bańki mydlane, balony z helem lub lampiony szczęścia. Tą ostatnią z atrakcji zaplanujcie na późniejsze godziny –  po zmroku będzie ona zapierać dech w piersiach.

Pokazy na weselu

Kreatywność par młodych w kwestii pierwszego tańca naprawdę zaskakuje! Wielbiciele ruchu scenicznego często przygotowują pokazy pod okiem i przy pomocy profesjonalistów, a popularnością cieszą się chyba wszystkie rodzaje tańca. Inni stawiają na humor, występując w towarzystwie grupy znajomych, członków rodziny czy świadków. Praktykuje się również organizowanie dla gości show w wykonaniu profesjonalnych grup tanecznych. Na niektórych weselach furorę robią pokazy barmańskie, a jeszcze inne uroczystości urozmaicone zostają przez komika, iluzjonistę czy karykaturzystę.

Upominki dla gości i państwa młodych

Bezcenną pamiątkę dla państwa młodych stanowić będzie księga gości, w której każdy z przybyłych będzie miał szansę złożenia życzeń lub opisania wrażeń o przyjęciu weselnym. Zabawną odmianą tej atrakcji może być tom, który będzie zawierał dobre rady całej rodziny. By skłonić każdego do udzielania wskazówek i pouczeń, warto zawrzeć w nim pytania i prośby o porady w określonych kwestiach. Warto także podkreślić, iż serdecznym gestem jest wręczanie gościom drobnych upominków przez gospodarzy uroczystości. Taki podarunek może stanowić płyta z teledyskiem z wesela, płyta ze zdjęciami państwa młodych czy długopis z wygrawerowanymi informacjami o przyjęciu weselnym.

Zabawa na całego

Dmuchana zjeżdżalnia, dmuchany zamek czy trampolina idealnie sprawdzą się na weselu, na którym sporą część gości będą stanowić dzieci. Z pewnością jednak i niejeden dorosły odnajdzie się na którejś z tych pokaźnych atrakcji. A jeśli para młoda chce skłonić gości do obudzenia w sobie inwencji twórczej, to może zapewnić przybyłym konfetti bar. Przy takim stanowisku każdy zainteresowany skomponuje własne konfetti, którym potem będzie mógł obrzucić nowożeńców. Nieprzeciętną ilość śmiechu zapewnić może także karaoke, szczególnie gdy kolejne dawki alkoholu nadają śmiałości potencjalnym wokalistom.