tel/fax 768 711 430, tel. kom.: 600 432 483Napisz do nas

Pierwszy taniec na przyjęciu weselnym

Posted in: Blog
Pierwszy taniec na przyjęciu weselnym

Pierwszy taniec to, obok oczepin, stały i tradycyjny punkt przyjęcia weselnego. Taniec nowożeńców otwiera wesele i zabawę do białego rana. Jest to moment, na który czekają wszyscy goście i moment, w którym wszystkie oczy zwrócone są na świeżo upieczonych małżonków. Pierwszy taniec stanowi też, w pewnym sensie, symbol pierwszych wspólnych kroków na nowej drodze życia.

Jak się przygotować do pierwszego tańca na weselu?

Niektórzy na parkiecie czują się jak ryba w wodzie, inni woleliby uniknąć tańca przed sporą publiczności w postaci gości. Warto na kilka miesięcy przed uroczystością zaplanować rozpoczęcie kursu tańca. Podczas zajęć instruktorzy ułożą choreografię przeznaczoną specjalnie dla Was, a ponadto pomogą ją opanować i przekażą Wam niezbędne wskazówki, dzięki którym oczarujecie przybyłych gości. Do wyboru są zajęcia grupowe oraz indywidualne. Drugie sprawdzą się bardziej jeśli do przyjęcia weselnego nie zostało wiele czasu albo zależy Wam na wyłącznej uwadze prowadzącego zajęcia. Dla par, które pewnie czują się w tańcu, kurs da możliwość rozwinięcia skrzydeł, przygotowania ambitnej choreografii, a parom, które na parkiecie nie czują się najlepiej doda pewności siebie i umożliwi oswojenie się z podstawowymi krokami wybranego tańca.

Nic nie stoi na przeszkodzie, byście sami, w domu, na własną rękę przygotowali układ taneczny, który zaprezentujecie w ramach pierwszego tańca. Najważniejszą kwestią jest wcześniejsze przygotowanie choreografii, by, gdy nadejdzie wyjątkowa chwila, czuć się swobodnie i nie skupiać wyłącznie na krokach.

pierwszy taniec na weseluWiele problemów nierzadko stwarza wybór piosenki, do której pierwszy taniec ma być wykonany. Podejmując decyzję w tej materii należy kierować się tym, żeby piosenka budziła w Was pozytywne emocje. Jeszcze lepiej, jeśli będzie nasuwała przyjemne skojarzenia, wspomnienia. Na pewno dysponujecie piosenką, która Was w pewien sposób łączy, połączyła, której słuchaliście na pierwszej randce lub podczas pierwszego pocałunku. Po drugie, wybrana piosenka musi być taneczna, rytmiczna, choć nie jest to kryterium najważniejsze – wystarczy tak naprawdę, by grała w duszy nowożeńcom! Po wtóre, przygotowując choreografię do wybranej piosenki należy mieć na względzie, że sukienka (szczególnie rozkloszowana), buty na wysokim obcasie panny młodej mogą stanowić pewne przeszkody podczas wykonywania niektórych figur tanecznych.

Wybór stylu tańca, na którym oparta ma zostać choreografia pierwszego tańca na przyjęciu weselnym to indywidualny wybór pana i panny młodej. Państwo młodzi powinni kierować się swoimi upodobaniami, pierwszy taniec to bowiem moment, w którym to oni powinni czuć się swobodnie. Warto więc zastanowić się, jaka stylistyka najlepiej odpowiada waszym charakterom oraz możliwościom oraz jaka najlepiej wyraża Was. Najpopularniejsze tańce to liryczny walc angielski oraz elegancki walc wiedeński. Choć dziś tak naprawdę królują i zwiększają swoją popularność wszystkie style taneczne. Niektórzy preferują salsę, inni rumbę, jeszcze inni stawiają na tango. Nic nie stoi także na przeszkodzie, by pomieszać style i stworzyć zaskakujący układ artystyczny.

Nie ulega wątpliwość, że państwo młodzi organizują przyjęcie weselne przede wszystkim dla gości. Jednak mimo wszystko ślub i wesele to uroczystości na cześć nowożeńców. W świetle tych faktów trzeba zaznaczyć, iż najbardziej udany pierwszy taniec to taki, który płynie prosto z serca. Goście z przyjemnością upajać będą się widokiem tanecznego przejawu Waszych uczuć. Choreografia nie jest najważniejsza, nie skupiajcie się wyłącznie na krokach. Układ taneczny ma być tylko środkiem do wyrażenia czegoś więcej! Najważniejsze jest to, by państwo młodzi podczas pierwszego tańca czuli się dobrze, swobodnie, (dlatego tak ważne jest oswojenie się z choreografią, piosenką odpowiednio wcześniej). Z drugiej strony, nie wszystko musi być zaplanowane, a wpadka może się zdarzyć i zawsze trzeba być na nią gotowym – spontaniczność jest mile widziana, wręcz pożądana!

Na koniec, warto nadmienić, że niektóre pary wychodzą poza ramy tradycyjnego układu tanecznego w ramach pierwszego tańca. Decydują się na humorystyczne taneczne „pokazy”, czasem angażują do występu świadków albo wszystkich gości (na przykład w przypadku animacji tanecznej).

Pierwszy taniec jak najbardziej może, a nawet powinien być przejawem inwencji twórczej i pomysłowości młodej pary.