tel/fax 768 711 430, tel. kom.: 600 432 483Napisz do nas

Transport na przyjęcie weselne dla pary młodej

Posted in: Blog
Transport na przyjęcie weselne dla pary młodej

Oprócz kwestii stricte organizacyjnych, logistycznych, z którymi trzeba się zmierzyć podczas planowania przyjęcia weselnego, przemyślenia wymagają kwestie estetyczne podczas. Do takich niewątpliwie należy wybór transportu weselnego dla pary młodej.  Środek przewozu może wprowadzić do oprawy uroczystości element retro, ekskluzywności czy oryginalności. Pomysłowość i możliwości w tym zakresie zdecydowanie nie znają granic!

Samochodem na przyjęcie weselne

samochód do ślubu Auto to, bez cienia wątpliwości, najczęściej wybierany przez narzeczonych środek transportu. Oczywiście można postawić na tradycję i zdecydować się na zwykły samochód udekorowany w ciekawy sposób. Jeśli jednak preferujecie trochę ekstrawagancji możecie postawić na samochód retro.  Auta zabytkowe wprowadzą niepowtarzalny klimat, który z pewnością w dużej mierze zostanie odwzorowany na wyjątkowych fotografiach. Świetnie sprawdzi się austin princess, rolls royce, a także, wprost z czasów PRL-u, syrenka czy warszawa. Niestety na uwadze trzeba mieć to, że pojazdy sprzed wielu lat nie mają klimatyzacji i nie osiągną zbyt dużej prędkości, więc niekoniecznie sprawdzą się, jeżeli państwo młodzi muszą pokonać dłuższą trasę.

W grę wchodzą także samochody sportowe. Dla miłośników pojazdów takich jak lamborghini czy porshe, weselny transport może okazać się spełnieniem marzeń. Tego typu auta są zwykle dwuosobowe, więc za kierownicą musi usiąść pan młody (ewentualnie panna młoda), co zapewne zrobi z wielką ochotą. Goście zapewne także z przyjemnością podziwiać będą sportowe cudo motoryzacji.

Z kolei piękne limuzyny typu hummer czy cadillac escalade sprawią, że państwo młodzi poczują się jak prawdziwe gwiazdy, a oprawa estetyczna ślubu i przyjęcia weselnego nabierze szyku, elegancji i klasy. Co więcej, pojazdy te mogą pomieścić do kilkunastu osób, więc para młoda może podróżować w towarzystwie wybranych gości.

Pewną innowacją w transporcie weselnym są smarty. Ciekawym pomysłem jest wynajęcie jednego lub dwóch aut – białego i czarnego, przy czym każdy zostaje odpowiednio ozdobiony. Pojazd lub pojazdy mogą być prowadzone przez kierowców bądź przez samych młodych.

Karoca, czyli transport jak z bajki

Jeśli marzycie o ślubie i weselu jak z bajki to warto postawić na karocę zaprzęganą końmi. Taka forma transportu doda uroczystości magicznego i baśniowego pierwiastka, a także będzie świetnie komponowała się przede wszystkim ze stylizacją panny młodej. Podkreślenia wymaga jednak, że przejazd w iście królewskim stylu nie najlepiej sprawdzi się w przypadku dużych odległości do pokonania.

Jednośladowy transport dla państwa młodych

Jeżeli suknia panny młodej nie jest zbyt szeroka i długa, a odległości, które trzeba pokonać zbyt duże (szczególnie w przypadku rowerów), nic nie stoi na przeszkodzie, by do kościoła i na przyjęcie weselne zawitać na rowerze, skuterze czy motocyklu. Narzeczeni mogą wybrać dwa osobne pojazdy albo zdecydować się na wspólną przejażdżkę tandemem czy motorem. Taki środek transportu na pewno sprawi, że uroczystość będzie miała nietypowy charakter, goście będą zaskoczeni i zachwyceni!

Transport wodny lub lądowy, czyli „wielkie wejście” młodej pary

Czy Wasze wesele odbędzie się na Mazurach? A może przyjęcie weselne będzie miało miejsce tuż przy porcie, niedaleko rzeki, a może nad morzem? Jeśli tak, to poważnie rozważcie podróż łajbą, motorówką, katamaranem czy kajakiem. Z pewnością będzie to dla Was chwila wyjątkowa i magiczna, a zapierające dech w piersiach widoki podkręcą romantyczną atmosferę. Co więcej, ceny takiej podróży są niższe w zestawieniu z tymi za wynajęcie auta. Trzeba jednak mieć na uwadze, że wiatr, wilgoć, które są nieuniknione podczas tego rodzaju podróży, mogą w niektórych przypadkach negatywnie wpływać na fryzurę czy stroje państwa młodych.

„Wielkie wejście” państwu młodym bez dwóch zdań zapewni przybycie na ślub czy przyjęcie weselne helikopterem! Taki transport cechuje szybkość, jednak maszyna latająca nie jest w stanie wylądować wszędzie, a już na pewno będzie to niemożliwe przed restauracją czy salą weselną. Ustalenie miejsca lądowania musi więc być dobrze przemyślane i zaplanowane znacznie wcześniej.

Podsumowując, pomysłowość podczas organizacji wesela jest niewątpliwie wskazana. Chodzi przecież o to, żeby oprawa ślubu i przyjęcia weselnego była odbiciem marzeń i oczekiwań pary młodej dotyczących tego wyjątkowego i niepowtarzalnego dnia. Państwo młodzi, których pasjonują motocykle, zdecydują się na jednoślady, jeśli nie przepadają za końmi – nie wezmą pod uwagę dorożki, wreszcie, miłośnicy poprzedniego wieku postawią pewnie na transport w stylu retro. Warto zaznaczyć, że jeszcze lepszy efekt końcowy osiągniemy zwracając uwagę, by rodzaj transportu przeznaczonego dla pary młodej został wkomponowany i dopasowany do stylistyki całej oprawy przyjęcia weselnego oraz ceremonii ślubnej.

Dom weselny „Pod Ulubionym Jaworem” zawsze pieczołowicie dobiera wystrój i dekoracje sali weselnej, by jak najlepiej wpisać się w oczekiwania i wizje państwa młodych. Można postawić na rozwiązania bardziej klasyczne, tradycyjne, stworzyć klimat retro czy też oddać się fantazji rozwiązań bardziej nowoczesnych.