tel/fax 768 711 430, tel. kom.: 600 432 483Napisz do nas

Transport na przyjęcie weselne

Posted in: Blog
Transport na przyjęcie weselne

Planując i organizując przyjęcie weselne nie można pominąć kwestii związanej z transportem naszych gości.  Zdarza się bowiem, że wielu z nich mieszka daleko od sali weselnej, w której odbywa się uroczystość, a niektórzy po prostu rezygnują z jazdy własnym samochodem, nawet jeśli na przyjęcie weselne przyjechali z daleka, gdyż to zmuszałoby do wstrzemięźliwości alkoholowej podczas zabawy. Istnieje kilka możliwości przewozu naszych gości, a planując je warto pamiętać o kilku istotnych szczegółach.

Planowanie przewozu Gości na wesele

Organizowanie transportu gości powinno nastąpić dopiero, gdy wiemy ilu z nich przybędzie na przyjęcie weselne. Co więcej, warto się z zaproszonymi osobami skontaktować wcześniej, by ustalić, kto preferuje przyjazd we własnym zakresie. Gdy oszacujemy jaka liczba gości będzie transportu potrzebowała, możemy przejść do działania.

transport gości do domu weselnegoTransport ma przede wszystkim umożliwić i ułatwić dojazd spod kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego na salę weselną, a potem z sali weselnej do hotelu czy domów. Możemy także zapewnić transport nie spod kościoła czy USC, a już spod hotelu, jeżeli dojazd gości na własną rękę nie wchodzi w grę. Przewóz po zabawie weselnej powinien być zapewniony o różnych porach. Możliwość wcześniejszego transportu, na przykład przed północą, może okazać się nieodzowna w przypadku małżeństw z dziećmi czy osób starszych. Z kierowcą, bądź kierowcami, musimy więc omówić dokładną trasę powrotów naszych gości. Zadbajmy o to, by każdy odwieziony został w jak najdogodniejszą dla niego lokalizację, najlepiej do miejsca zamieszkania. Gdy wszelkie detale zostaną zaplanowane należy poinformować gości o tym gdzie i której transport będzie na nich czekał, a także o tym, w jakich godzinach podczas wesela możliwe będą powroty do domu (np. przed północą, około 1:00, potem około 3:00 i wreszcie o 5:00). Jeśli uznacie to za niezbędne, umówcie się z kierowcą, by był do dyspozycji cały czas.

Nie zapomnijcie o podpisaniu umowy z przewoźnikiem, która będzie określała wszystkie szczegóły dotyczące transportu gości, między innymi cenę, liczbę wynajętych pojazdów, ich standard czy trasę przejazdów. Dobrze jest dysponować także numerem telefonu do samego kierowcy czy kierowców.

Weselne rozwiązania transportowe

Jeżeli lista gości na przyjęcie weselne obejmuje ponad 50 osób, bez wątpienia zdecydujcie się na autokar. Będzie to opcja najwygodniejsza i stosunkowo tania. Usługi w tym zakresie oferują prywatne firmy przewozowe oraz spółki, które zajmują się pojazdami komunikacji miejskiej. Co ciekawe, niektóre z nich dają możliwość wynajęcia tramwaju, co może okazać się pomysłem nietypowym i trafionym, ale tylko jeśli sala weselna znajduje się na trasie linii tramwajowej. Transport na przyjęcie weselne pochodzący od komunikacji miejskiej staje się coraz bardziej popularny. Ciekawy efekt dają napisy na przednich wyświetlaczach pojazdów, na przykład: Goście Pary Młodej, Przyjęcie weselne Jakuba i Martyny.

Nie ma sensu wynajmowania autobusu, jeśli lista gości nie jest bardzo liczna. By zminimalizować koszty zdecydujmy się na busa lub minibusa, który jest w stanie przetransportować od kilku do kilkudziesięciu osób, a cena za jego wynajęcie jest niższa niż koszt autokaru.

Jeżeli Wasze wesele należy do przyjęć mniejszych, możecie rozważyć opcję transportu gości autami prywatnymi. Być może znajdą się tacy goście, którzy na wesele przyjadą własnymi samochodami i za zwrot kosztów paliwa, symboliczną butelkę trunku, czy też w ramach prezentu weselnego, zaangażują się w odwiezienie gości do domów czy hotelu.

Znacznie droższym odpowiednikiem przewozu samochodami prywatnymi będzie wynajem taksówki. To opcja, która sprawdzi się na niedużych weselach. Warto prześledzić oferty kilku firm i wybrać tę najbardziej korzystną. Dobrze by było, by taksówkarz, którego zatrudnimy dysponował większym samochodem.