tel/fax 768 711 430, tel. kom.: 600 432 483Napisz do nas

Wizytówki na przyjęciach weselnych – za i przeciw

Posted in: Blog
Wizytówki na przyjęciach weselnych – za i przeciw

Planowanie i organizacja wesela to zadanie dość żmudne i wymagające sporych zasobów cierpliwości. Trzeba wszak pochylić się nad każdym szczegółem, przy czym niejeden z nich może przysparzać dylematów. Tak zdarza się w przypadku podejmowania decyzji o tym, czy warto imiennie wyznaczyć gościom miejsca na przyjęciu weselnym. Jeśli uznamy, że jest to rozwiązanie słuszne, przychodzi pora na przygotowanie strategicznego planu miejsc przy stołach. Często to nie lada wyzwanie. Jakie są więc wady, a jakie zalety wizytówek na stołach weselnych?

Mocne strony wizytówek na weselu

wizytówki z imionami dla gościZwolennicy wyznaczania miejsc przy stołach za pomocą wizytówek zaznaczają, że jest to rozwiązanie zapobiegające chaosowi na sali weselnej. Po przybyciu na miejsce zabawy, goście, z łatwością znajdując bilecik ze swoim imieniem, szybko i sprawnie zasiadają przy stołach. Co więcej, na przykład spóźnialska grupa przyjaciół nie będzie musiała się rozdzielać, ze względu na to, że wolne pozostały tylko pojedyncze miejsca znacznie oddalone od siebie. Ponadto unikamy „przepychanek”, zapewniamy, że każdy będzie siedział w gronie sobie znanym. Ustalając plan miejsc, państwo młodzi zawsze mają na uwadze więzi łączące poszczególnych gości. Bileciki na stołach sprawiają, że każdy będzie czuł się komfortowo, mając pewność, że nie będzie musiał znosić towarzystwa osób, z którymi łączą go nienajlepsze stosunki. Ponadto winietki zdecydowanie ułatwiają komunikację pomiędzy gośćmi i zawieranie nowych znajomości. Wystarczy zerknąć na bilecik, by poznać imię nowo poznanej osoby. Imienne rozdzielenie miejsc przy stołach okazuje się pomocne dla kelnerów przy obsłudze osób, dla których zamówione zostało specjalne menu (wegetarianie, alergicy). Warto także podkreślić, iż wizytówka stanowić może ciekawy element dekoracji, a także formę upominku i pamiątki dla naszych gości. Istotne, by winietkę odpowiednio skomponować stylistycznie z zaproszeniami i wystrojem sali.

Słabe strony wizytówek na przyjęciu weselnym

Z pewnością zalety omawianego rozwiązania przeważają. Wśród wad wymienia się koszt związany z zamówieniem, przygotowaniem czy zakupem wizytówek (choć jest on niewielki względem kosztów związanych z całym weselem). Co więcej, może się okazać, że ustalenia państwa młodych, co do rozmieszczenia miejsc przy stołach, nie wszystkim przypadną do gustu. Wydaje się jednak, że jest to sytuacja mało prawdopodobna, bowiem konsultacja z rodziną i znajomymi w ramach opracowywania planu jest bezwzględnie wskazana. Należy także zaznaczyć, iż opracowanie projektu, zawierającego rozlokowanie wszystkich miejsc, jest zajęciem czasochłonnym.

Ogólne zasady ustalania rozkładu miejsc na przyjęciu weselnym

  • Szalenie ważną kwestią jest określenie hierarchii miejsc przy stołach weselnych.
  • Na przyjęciu weselnym w centrum powinni znajdować się panna młoda i pan młody.
  • Po obu stronach państwa młodych miejsca należą się świadkom.
  • Miejsca tuż obok nowożeńców muszą być przeznaczone także dla rodziców i rodziców chrzestnych.
  • W pobliżu centralnego punktu przyjęcia weselnego powinny znaleźć się miejsca dla osób starszych oraz rodzeństwa państwa młodych.
  • Warto przy wejściu na salę umieścić plan ustawienia stołów uwzględniający rozmieszczenie wszystkich gości, by ułatwić każdemu dotarcie na swoje miejsce.