tel/fax 768 711 430, tel. kom.: 600 432 483Napisz do nas

Zespół muzyczny czy dj, czyli wybór oprawy muzycznej na wesele

Posted in: Blog
Zespół muzyczny czy dj, czyli wybór oprawy muzycznej na wesele

Nie ma wątpliwości, że wesele to wydarzenie niezapomniane. Niejedna dziewczyna czy młoda kobieta marzy o swoim przyjęciu weselnym, wyobraża sobie jego przebieg, ustala w myślach każdy detal. Jednym z elementów, bez których ta niepowtarzalna impreza nie miałaby racji bytu jest oprawa muzyczna. Wiele par staje dziś przed dylematem – postawić na zespół muzyczny czy zdecydować się na współpracę z dj-em?

Za i przeciw

Nierzadko decyzje podejmowane w związku z organizacją przyjęcia weselnego związane są z możliwościami finansowymi pary młodej. Wybór dj-a na zabawę weselną może okazać się opcją nieco tańszą, bowiem honorarium wypłacane jest jednej osobie. Co więcej, wydaje się, że repertuar dj-a będzie bogatszy niż oferta zespołu weselnego, którą zazwyczaj stanowi stała pula utworów. Wprowadzenie zmian na liście piosenek zwykle wymaga od grupy muzycznej uprzedniego przygotowania, nie zawsze zespół będzie w stanie zagrać z biegu to, o co poprosimy. Z kolei manewrowanie repertuarem w przypadku dj-a polega często jedynie na włączaniu określonych płyt czy wyszukiwaniu tytułów na dysku komputera. Nie mniej jednak, każdego dj-a i każdy zespół muzyczny cechować będzie określona stylistyka muzyczna. Zanim więc dokonany ostatecznego wyboru, niezbędne wydaje się uprzednie szczegółowe zapoznanie się z gatunkiem lub gatunkami muzyki, w których grupa muzyczna czy dj czują się najlepiej. Z pewnością wybór, przede wszystkim pod kątem upodobań naszych gości, ułatwi nam wysłuchanie dobrej jakości dem.

Wreszcie, nie można zapomnieć o tym, że dla wielu osób fundamentem polskiego, tradycyjnego wesela jest kapela przygrywająca gościom. Nawet jeśli grupa nie wykonuje muzyki na żywo, sama obecność grajków i ich instrumentów na sali nadaje zabawie niezastąpionego charakteru. Z drugiej jednak strony, sporo osób ceni sobie oryginalne wykonania wielkich przebojów, a taką alternatywę zapewnia właśnie dj.

Zakres oferty muzycznej na wesele

zespół gra na weseluPodkreślenia wymaga fakt, że większość zespołów weselnych, w ramach swoich usług, oferuje również oprawę muzyczną przy błogosławieństwie pary młodej czy wyprowadzeniu panny młodej (ewentualnie także pana młodego). Powszechnym uznaniem cieszą się oprócz tego biesiadne przyśpiewki przy akompaniamencie akordeonu czy skrzypiec, w przerwach pomiędzy tanecznymi blokami. Takich atrakcji nie zapewni nam dj (chyba, że legitymuje się on umiejętnością gry na instrumencie i jego oferta obejmuje oprawę muzyczną także poza blokami tanecznymi), więc jeżeli zdecydujemy się na muzykę z płyty czy komputera, warto rozważyć kwestię zatrudnienia niezależnego grajka, który swoją grą dodałby magii wspomnianym, wyjątkowym momentom.

Znaczenie konferansjerki na przyjęciu weselnym

Niezależnie od tego, czy podejmuje się współpracę z dj-em czy zespołem weselnym, jednym z głównych kryteriów przy wyborze powinna być jakość konferansjerki. Wodzirej będzie zachęcał naszych gości do tańca i prowadził zabawy w ramach oczepin. Wbrew pozorom jest to profesja dość wymagająca. Prowadzący imprezę musi umieć odnaleźć się w niespodziewanych sytuacjach, sprawnie operować słowem i bezwzględnie umieć rozbawić wszystkich gości. Poprośmy zatem o w miarę obszerne video ukazujące jak w tej roli sprawdza się interesujący nas zespół czy dj na wesele.